رویدادها

دیدار نخست وزیر عراق

1393/07/29     |     ریاست جمهوری     |     rouhani.ir

رییس جمهوری: ایران از هیچ کمکی به ملت عراق دریغ نخواهد کرد / مدعیان مبارزه با تروریسم كمك های مالی به آنها را قطع کنند

رییس جمهوری روز سه شنبه در دیدار نخست وزیر عراق اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور كه از روز نخست در كنار ملت و ارتش عراق از مبارزه با گروه های تروریستی حمایت کرده، تا روز آخر نیز در این مسیر باقی خواهد ماند و از ارائه هیچ كمكی به دولت عراق دریغ نخواهد كرد.

با اعلام دو روز عزای عمومی در سراسر کشور؛
رییس جمهوری رحلت آیت الله مهدوی کنی را تسلیت گفت

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در پیامی رحلت حضرت آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها، خاندان مکرم آن مرحوم، جامعه روحانیت و خانواده انقلاب و ملت بزرگ ایران تسلیت گفت.

همایش ملی نخبگان جوان

1393/07/29     |     سالن اجلاس سران     |     rouhani.ir

رییس‌ جمهوری: نخبه پروری با فساد سازگار نیست / گزارش کامل بورسیه ها به اطلاع مردم خواهد رسید

رییس جمهوری روز سه‌شنبه در هشتمین همایش ملی نخبگان جوان کشور با اشاره به اینکه ملت و سرزمین ایران، نخبه پرور است، تصریح کرد: رسیدن به قله آرزوها و رویاهای یک ملت، با نخبگان جوان آن کشور امکان پذیر است.

دیدار نخست وزیر ارمنستان

1393/07/28     |     ریاست جمهوری     |     rouhani.ir

رییس جمهوری: افق روشنی پیش روی روابط تهران – ایروان وجود دارد / تروریست ها علیه تمدنها و انسانیت می‌جنگند

رییس جمهوری عصر دوشنبه در دیدار نخست وزیر ارمنستان گفت: ایران و ارمنستان و همه كشورهای منطقه باید برای مبارزه با تروریسم دست به دست یكدیگر بدهند زیرا امنیت در منطقه در سایه همكاری پایدار می شود.

دیدار معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان

1393/07/27     |     ریاست جمهوری     |     rouhani.ir

رییس‌ جمهوری: کشورها باید برای بیرون راندن تروریست‌ها از منطقه متحد شوند / وحدت و امنیت لبنان، خواست ایران است

رییس جمهوری با تأکید بر حفظ و برقراری امنیت و ثبات پایدار در منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که باید گروه‌های تروریستی از منطقه بیرون رانده شده و جلوی فعالیت‌های جنایتکارانه آنها گرفته شود و در این راستا ضرورت دارد همه کشورهای منطقه با یکدیگر متحد شوند.

اولین جلسه شورای عالی رفاه پس از ۸ سال

1393/07/27     |     ریاست جمهوری     |     rouhani.ir

در اولین جلسه شورای عالی رفاه پس از ۸ سال؛
رییس‌ جمهوری: حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در صدر برنامه‌های دولت است / ضرورت ایجاد پایگاه اطلاعات جامع رفاهی در کشور / درمان معتادان و رسیدگی به خانواده‌های آنان باید اولویت یابد

رییس جمهوری بر ضرورت ایجاد پایگاه اطلاعات جامع رفاهی در کشور به منظور سیاستگذاری و پایش اقدامات اجرایی در حوزه رفاه اجتماعی تأکید کرد و از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا پایان سال؛ استفاده از منابع اطلاعاتی کشور، پایگاه اطلاعات جامع رفاهی کشور را راه‌اندازی نماید.

با ارسال نامه ای صورت گرفت؛
قدردانی رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی

رییس جمهوری در نامه ای به محضر حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، از سوی خود و همه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیرخانه شورا، از تمدید احکام اعضای فعلی و تعیین سه عضو حقوقی جدید این شورا و نیز ترسیم افقی راهبردی در مسیر تعالی شورای عالی انقلاب فرهنگی قدردانی کرد.

دیدار رییس جمهوری با خانواده شهید و جانباز دفاع مقدس

1393/07/23     |     در جمع خانواده ایثارگران     |     rouhani.ir

دیدار رییس جمهوری با خانواده شهید و جانباز دفاع مقدس

هیات وزیران روز چهارشنبه در جلسه ای به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، در راستای تحقق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، تصویب کرد که سالانه به ۳۰۰ هزار نفر به مدت شش سال متوالی تسهیلات بانکی اعطا ‌شود.

رییس جمهوری در پیامی به فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، شهادت شماری از غیورمردان و حافظان مرزهای امنیت کشور را در سانحه هوایی اخیر، به وی و خانواده های این شهیدان تبریک و تسلیت گفت.

مقابله با فروش پایان‌نامه

1393/07/22     |     ریاست جمهوری     |     rouhani.ir

دکتر روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:
دستگاه‌های مرتبط برای مقابله با «فروش پایان‌نامه» فعال شوند / لزوم زمینه‌سازی برای گسترش پذیرش دانشجوی غیر ایرانی / رای اعتماد شورا به تعدادی از روسای دانشگاه‌ها

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از آنچه که تحت عنوان «پایان‌نامه فروشی» و یا «کپی‌برداری متون علمی» از آن یاد می‌شود، گفت: شان علمی کشور به هیچ وجه نباید زیر علامت سوال قرار گیرد و لذا دستگاه‌های مرتبط باید برای مقابله با این گونه اقدامات فعال شوند.

گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور

1393/07/21     |     ریاست جمهوری     |     rouhani.ir

رییس جمهوری: سیاسیون به جای آرایش خشم، آرایش همدلی بگیرند/ تلاش برای رسیدن به رشد اقتصادی ۳ درصدی تا پایان سال ۹۳ و ۶ درصد تا پایان سال ۹۴ / در ۴۰ روز باقیمانده مسایل هسته‌ای قابل حل و فصل نهایی است

رییس جمهوری دوشنبه شب در یک گفت وگوی زنده تلویزیونی، دستاوردهای دولت را در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تشریح کرد.

اتصال شبکه راه آهن کشور به راه آهن کشورهای همسایه

1393/07/17     |     ریاست جمهوری     |     rouhani.ir

رییس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی:
اتصال شبکه راه آهن کشور به راه آهن کشورهای همسایه تسریع شود / افتتاح راه آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان و تکمیل راه آهن خواف – هرات در چند ماه آینده

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی که روز پنجشنبه به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهور تشکیل شد، وزیر راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت حمل و نقل ریلی در کشور ارایه کرد و طرح های این وزارتخانه برای توسعه شبکه راه آهن تا سال ۱۴۰۰ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نشست مشترک دولت و مجلس

1393/07/15     |     مجلس     |     rouhani.ir

رییس جمهوری در نشست مشترک دولت و مجلس:
نباید درباره آمار رسمی دولت تردید كرد / دولت یازدهم دولت راستگویان است / با اطمینان از ركود خارج شده‌ایم / تداوم سیاست ایجاد رونق تا رسیدن به رشد بالای ۸ درصدی

رییس جمهوری سه شنبه شب در چهارمین نشست مشترك دولت و مجلس با تبریك اعیاد قربان و غدیر با نوید آینده ای بهتر برای اقتصاد کشور تصریح کرد: به هیچ وجه نباید كسی درباره آماری كه از سوی دولت به صورت رسمی ارائه می شود، تردید كند.

دکتر روحانی: اصل بر برائت است، سختگیری نکنید

رییس جمهوری مجموعه حرکت علمی کشور را حرکتی مطلوب و رو به جلو توصیف کرد و افزود: دولت وعده‌ هایی که نسبت به دانشگاه داده فراموش نکرده و تمامی این وعده ها را عملی خواهد کرد.

همایش ملی روز روستا

1393/07/14     |     سالن اجلاس سران     |     rouhani.ir

رییس‌ جمهوری در همایش روز ملی روستا خبر داد:
برنامه مدون دولت برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی / ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر پوشش طرح آبیاری مدرن / توسعه روستا، توسعه شهرها را پایدار می‌کند

رییس جمهوری با بیان اینکه فضای روستاهای امروز ایران کاملا متفاوت از گذشته است، گفت : روستاییان ایران امروز، کاملا از تحولات سیاسی کشور و مسایل جهانی مطلع هستند.

تماس تلفنی روسای جمهوری ایران و افغانستان

1393/07/13     |     تماس تلفنی     |     rouhani.ir

در پی تماس تلفنی اشرف غنی احمدزی؛
روسای جمهوری ایران و افغانستان بر تداوم دوستی میان مردم دو کشور تاکید کردند

رییس جمهوری افغانستان در تماس تلفنی، عید سعید قربان را به دكتر حسن روحانی رییس جمهور و ملت ایران تبریك گفت. در این مكالمه تلفنی كه عصر یکشنبه انجام شد طرفین با تایید ضرورت حسن همجواری، بر تداوم دوستی میان مردم ایران و افغانستان تاكید کردند.

رییس جمهوری در پیامی ،درخشش مقتدرانه ورزشکاران کشورمان در بازی های آسیایی «اینچئون» را به ملت بزرگ ایران، اعضای کاروان ورزشی، مدیران و مربیان پر تلاش تبریک گفته و از زحمات همه آنان تجلیل کرد.

به مناسبت عید سعید قربان انجام شد؛
پیام تبریک دکتر حسن روحانی به دبیر کل سازمان همکاری اسلامی

رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی فرارسیدن عید سعید قربان را به دبیر کل سازمان همکاری اسلامی تبریک گفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران، در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن عید سعید قربان را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت.


صفحه ۱ از ۳۴ : ۳۴ ... ۵ ۴ ۳ ۲ ۱

جستجو

پر بیننده ترین ها